Każdy proces leczenia można zamknąć w schemacie:

  1. Rozpoznanie

  2. Wybranie sposobu leczenia

  3. Zastosowanie wybranego sposobu

  4. Dalsza opieka i rehabilitacja

W przypadku Halluxduo leczenie przebiega podobnie. Po postawieniu diagnozy i rozpoznaniu np. palucha koślawego („haluks”) proponowany jest pacjentowi sposób leczenia. Gdy jest to metoda operacyjna przedstawiamy Państwu opis techniki i spodziewany zakres zabiegu. Jesteśmy cały czas gotowi, by odpowiedzieć na Państwa pytania, również te, które nasuną się Państwu po konsultacji. Przed samym zabiegiem odbywa się ponowna konsultacja ortopedyczna i kwalifikacja anestezjologa, który będzie Państwa znieczulał i opiekował się przez cały czas operacji.

Korekcje paluchów przeprowadzane są z zastosowaniem najczęściej znieczulenia podpajęczego z dojścia w okolicy lędźwiowej. W czasie zabiegu korzystamy z mankietu, założonego na udo pacjenta - utrzymuje on bezkrwawy obraz operowanej okolicy. Z reguły używamy elektrycznych urządzeń podczas pracy, ale nie muszą się Państwo obawiać- ich dźwięk nie jest nieprzyjemny! Po operacji rana pooperacyjna zabezpieczona jest kilkuwarstwowym opatrunkiem i pacjent z naszą pomocą trafia z powrotem do swojego pokoju. Wśród zleconych leków znajdują się silne preparaty przeciwbólowe, część z nich jest podawana regularnie, część możecie Państwo otrzymać na własną prośbę.

Nowoczesne leczenie operacyjne nie musi boleć! Następnego dnia opuszczacie Państwo klinikę, pozostając w stałym kontakcie z nami i stosując się do zaleceń z karty wypisowej, w tym stosowania leków i ewentualnego zwolnienia lekarskiego.

 

 

Tagi: operacja haluksów, operacja halluxów

 

 

 

 

 

  

 

 

 

HALLUXDUO Piotr Krawczuk i Marcin Popow Lekarska Spółka Partnerska, KRS: 0000626522, NIP: 7811931090, REGON: 364974616 (C) 2016 Wykonanie strony - Abrigo IT, Bartosz Stachowiak, tel. 505 225 181 / JoomlaXTC

All images and logos are copyrighted to their respective owners.