Miło nam ogłosić, że dr Piotr Krawczuk obronił rozprawę doktorską pt. "Ocena wyników rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego z użyciem wszczepu z materiału syntetycznego politereftalanu etylenu."

"Z czym to się je", zapytają Państwo? Ano z jednym z najczęstszych urazów i jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów - rekonstrukcji ACL. 

W tego typu zabiegach od lat prym wiodły autoprzeszczepy, czyli przeszczepy z tkanek własnych pacjenta. Nic nie zastąpi materiał biologicznego, ale takie pobranie wiąże się z uszkodzeniami własnych tkanek, dolegliwościami bólowymi miejsca ich pobrania oraz dłuższą rehabilitacją. Dlatego wciąż trwają badania nad wykorzystaniem nowoczesnych materiałów syntetycznych  - i takowe przeprowadził dr Piotr Krawczuk na grupie swoich pacjentów.

Wyniki badań są więcej niż zadowalające - cieszą zarówno wysoka ocena subiektywnej jakości życia, jak i pozytywne obiektywne parametry medyczne związane z ruchomością i stabilnością stawu, czasem rekonwalescencji i rehabilitacji. Materiały syntetyczne są już także używane w chirurgii stopy, głównie przy zabiegach rekonstrukcji więzadeł czy korekcjach deformacji, stąd zdobyte doświadczenia w czasie badania naukowego z pewnością przyniosą korzyść Pacjentom Halluxduo.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

HALLUXDUO Piotr Krawczuk i Marcin Popow Spółka Lekarska (C) 2024 Wykonanie strony - Abrigo IT, Bartosz Stachowiak, tel. 505 225 181 / JoomlaXTC

All images and logos are copyrighted to their respective owners.